Взимку вартість опалення може вирости на 15-16% порівняно з початком опалювального сезону.
Зі слів представника Асоціації постачальників енергоресурсів Артема Компана, вартість опалення змінюватиметься щомісяця. Якщо в жовтні, ймовірно, різниця буде незначною, то в грудні-лютому газ може підскочити в ціні.
"Зараз ціна контрактів на вересень уже становить 5,5-5,8 грн за кубометр з урахуванням транспортування до кордону України. Але вона змінюється щодня. Ближче до грудня ми вже бачимо ціну контрактів понад 7 грн за кубометр", – каже Компан у коментарі для OBOZREVATEL.
З огляду на структуру тарифу на тепло, за такого подорожчання газу тарифи на опалення можуть зрости приблизно на 15-16%. Наприклад, якщо в жовтні за опалення однокімнатної квартири доведеться віддавати приблизно 1,1 тис. грн, то вже в грудні надійде платіжка в 1,2-1,3 тис. грн.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Борги за комуналку: що відбувається з оплатою послуг
Нововведення, згідно з яким тариф на тепло можна переглядати кілька разів за опалювальний сезон, прописані і в останньому меморандумі з МВФ. У тексті документа йдеться про те, що в Україні вводиться законодавча вимога, згідно з якою з 1 жовтня 2020 року компанії-постачальники тепла зможуть кілька разів за рік переглядати тарифи з урахуванням ринкових цін на газ.
Точно спрогнозувати вартість блакитного палива вкрай складно. Обставини кардинально змінюються з огляду на ситуацію на світових ринках, поширення коронавірусу тощо.
Українці почали переходити на електроопалення житла. Вибирають такий варіант обігріву за економність і екологічність.
Коментарі