Відновлення співпраці з Міжнародним валютним фондом свідчить про те, що наші західні партнери залишаються з Україною, вважає економіст Борис Кушнірук. Україна та МВФ на рівні персоналу погодили (staff level agreement) нову програму Stand-bу розмірі $5 мільярдів, яка розрахована на 18 місяців.
"Якби цього траншу не отримали, то не вистачило б на виплати пенсіонерам та малозабезпеченим. Мали б проблеми з фінансування важливої галузі безпеки і оборони", - додає.
У той же час програма є короткостроковою, зауважує.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Що буде з доларом наступного тижня
"До кінця наступного року вже маємо ці кошти повернути. Незрозуміло як це робити, бо будуть фінансові проблеми не тільки у цьому році, а й гарантовано в наступному. Враховуючи, що офіційно у нас дефіцит державного бюджету 300 мільярдів гривень, то навіть сукупно з усіх джерел фінансування не зможемо цю прогалину закрити. Цього року ще треба заплатити 3 мільярди попередніх боргів. Та й сума доходів до бюджету буде меншою, ніж запланував уряд. І дефіцит може ще зростати. Звідки його будуть фінансувати, відповіді уряду нема. Схиляються до друкування грошей. Виникає питання, чи не опинимося в ситуації зростаючого хаосу і проблем фінансування видатків держбюджету ще до кінця року", - пояснює Кушнірук.
Гроші від Міжнародного валютного фонду направлять на збереження платіжного балансу та підтримку бюджету України, заявив президент Володимир Зеленський.
Коментарі