Українські реформи рухаються у правильному напрямку, проте повільно. Зроблено лише 10% із того, що треба.
Про це в інтерв'ю журналу "Країна" розповів економіст Олександр Савченко.
"Прем'єр-міністр Гройсман та міністр соціальної політики Рева роблять кроки у правильному напрямку. Наголошують, що у нас багато пенсіонерів, багато людей не платять податки. Вони правильно збільшили мінімальну зарплату. Мін'юст відкрив реєстри. Це – революція. Запровадили прозорі процедури з реєстрації житла, бізнесу. Але, на жаль, залишилися хабарі на місцевому рівні", - говорить фінансист.
Хороші реформи декларує Міністерство охорони здоров'я. Також відбувається децентралізація, скорочується число суб'єктів місцевої влади, каже Савченко.
"Де у нас три, за кордоном – один-два органи влади. У німецькому містечку на п'ять тисяч мешканців - один бургомістр на півставки. А у нас цілий апарат - із секретарями, депутатами, приміщенням, яке треба опалювати й освітлювати", - пояснює він.
На думку експерта, реформи йдуть, але так повільно, що ми не доживемо до їхніх плодів.
"З того, що треба, зробили не більше 10 відсотків. 90 - упущені можливості. Не працює навіть принцип Парето "80 на 20" (стверджує, що для багатьох явищ 80% наслідків спричинені 20% причин. - Gazeta.ua)".
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Економіст оцінив можливого наступника Гонтаревої
"На місці стоїть пенсійна реформа. З 21 мільйона людей працездатного віку податки сплачує половина. Решта працюють у тіні або виїхали за кордон. Земля досі не стала товаром, тому її оренда коштує копійки.
На державні банки з бюджету щороку йде 10-15 мільярдів гривень відрахувань! Тепер до них додався Приватбанк. Державні фінустанови треба якнайшвидше продати", - додав він.
Повну версію інтерв'ю з Олександром Савченком читайте у новому номері журналу "Країна" від 6 квітня 2017 року.
Коментарі