Уникнемо підвищення пенсійного віку, якщо зросте кількість платників єдиного соціального внеску.
Про це заявив міністр соціальної політики Андрій Рева, повідомляє прес-служба.
За його словами, розробники пенсійної реформи постали перед вибором між підвищенням пенсійного віку та збільшенням кількості платників ЄСВ.
"Прийняли консолідоване рішення, що для України сьогодні є неприйнятним шлях підвищення пенсійного віку. Його не сприймає суспільство, уряд та президент. Альтернативний шлях - розширення кола платників ЄСВ через зацікавлення у сплаті та, як наслідок, збільшення власних надходжень до Пенсійного фонду. Саме на цьому ми зосередили свої зусилля", - підкреслив Рева.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: МВФ не згоден з українською пенсійною реформою
Урядовець зазначив, що розв'язання проблем пенсійної системи таким чином можливе через встановлення чітких правил пенсійного забезпечення та прямої залежності розміру пенсії від страхового стажу, який має людина.
"До 2011 року мінімальний розмір стажу для виходу на пенсію становив 5 років. Після 2011-го і до сьогодні він складає 15 років. За результатами досліджень, українські пенсіонери отримують пенсійне забезпечення в середньому 18 років. Тобто, людина, сплачуючи внесок 15 років, має право 18 років отримувати пенсію. Така ситуація призвела до того, що Пенсійний фонд дотують з держбюджету. Тому потрібно встановити нові вимоги до страхового стажу", - зазначив Рева.
За його словами, люди, які бажають отримувати пенсію, повинні її заробити, а законодавство України передбачає, що повний страховий стаж для громадян становить 30 років для жінок та 35 років для чоловіків. Це чинна норма.
"Неможливо одразу з 15 років перейти до 35. Саме тому пенсійна реформа передбачає перехідний період", - резюмував Рева.
Уряд пропонує прив'язати вік виходу на пенсію до страхового стажу. Ті, у кого до 60 років буде 25 років страхового стажу, підуть на пенсію. Інші мають працювати до 65 років.
Коментарі