У разі настання чергової хвилі світової фінансової кризи Україна постраждає через внутрішні дисбаланси у своїй економічній системі.
Таку думку висловив старший аналітик Міжнародного центру перспективних досліджень Олександр Жолудь у ефірі "Ера-ФМ".
"В Україні створені внутрішні дисбаланси. Через це погіршення світової економіки вплине на нас більше, ніж на інші країни", - сказав він.
"Адже Україна, з одного боку, є дуже відкритою економікою, а з іншого боку, в нас досить великий зовнішньоторговельний дефіцит і населення не довіряє національній валюті. Люди знімають активно гривневі депозити в банках для обміну на іноземну валюту чи купівлю іноземної техніки. Тож якщо у світі трапиться ситуація, що погіршить наш баланс, це може стати тим, що врешті-решт поламає відносну стабільність курсу гривні відносно долара", - додав експерт.
За його словами, доцільне певне ослаблення курсу гривні.
"Якщо ставити питання так, що курс національної валюти досягне 16 гривень за долар, то я вважаю, що цей варіант малоймовірний. Водночас, на мою думку, певне ослаблення гривні є доцільним, з огляду на те,що за той період з 2009 року по 2011 рік, коли встановився курс 8 гривень за один долар, у нас інфляція навіть офіційна, яку досить багато людей вважають заниженою, становить сукупно понад 20%. Якщо курс змінювався би так само, як зростали споживчі ціни, ми мали б ліпшу ситуацію", - вважає Жолудь.
Коментарі
1