Підписання Угоди про асоціацію з Європейським Союзом означатиме реформування правової системи, відновлення справедливої роботи судів в Україні.
Таку думку в коментарі Gazeta.ua висловив старший консультант Київської школи економіки Володимир Дубровський.
За його словами, це буде хоча й опосередкований, але досить позитивний вплив на українську економіку. Наприклад, пожвавить підприємництво, збільшить приток інвестицій.
"Сам факт підписання такого Угоди природно підігріє інтерес інвесторів до України, як це було під час Помаранчевої революції. Коли світ дізнався, що Україна йде шляхом демократії, до нас потекли інвестиції. До нас прокинувся величезний економічний інтерес, як свого часу до Польщі і інших нових членів ЄС. З одного боку, це збагатило економіку, допомогло створити нові робочі місця, сервіси, з іншого трохи - викривило курс гривні", - нагадав економіст.
Він зазначив, що коли підписання Україною Угоди про асоціацію з ЄС було у минулому році зірвано, іноземні банки майже всі полишили Україну.
"Багато хто з іноземних інвесторів утік. Особливо не затрималися ті, хто приносив нові технології. Підписання Угоди цього року може їх повернути. Бо зараз у нас інвестиції в основному надходять з офшорних зон, які були виведені з України для уникнення податків", - зазначив Дубровський.
"Що стосується кредитів, які Україна може отримати після підписання Угоди з ЄС, то нам і так готові надавати ресурси. Проблема в тому, що в Україні не бачать достатньо надійних позичальників. Які б ці ресурси потім віддали з процентами. Побоюються рейдерства, непрозорості нашого бізнесу. Ці питання на жаль угода про асоціацію ніяк не вирішить", - наголосив Дубровський.
Коментарі
1