Вівторок, 14 липня 2020 16:19

Кожен українець із своєї кишені сплачує зелений тариф – Арахамія

Кожен українець із своєї кишені сплачує зелений тариф – Арахамія
Нардеп Давид Арахамія: "Нині є багато лобі – ДТЕК, який дуже багато контролює сонячної енергії". Фото: EADaily

Зелені тарифи для електроенергії стають загрозою для національної безпеки. Українці оплачують їх з власних кишень.

Про це заявив голова фракції Слуга народу Давид Арахамія у студії Свободи слова на ICTV.

"Зелені тарифи були прийняті ще за часів Януковича, а потім поступово всі туди вкладали включно з великими інституціональними інвесторами з Світового банку та Європейського банку реконструкції та розвитку. І всі називають себе інвесторами", – сказав він.

Собівартість сонячних панелей кожні три роки майже вдвічі зменшується, але тариф залишається той же.

"Купуєте сонячні панелі в Китаї, встановлюєте їх десь в полі, підключаєтесь до мережі і кожен українець зі своєї кишені сплачує вам підвищений тариф, тому що це зелена енергетика", – заявив він.

Арахамія бачить вихід у радикальному зниженні зелених тарифів. Якщо це не зробити, Україна втратить енергетичний сектор економіки.

"Нині є багато лобі – ДТЕК, який дуже багато контролює сонячної енергії, і є вітрова генерація, в які повкладалися великі міжнародні компанії. І звичайно вони зараз гальмують цей процес і лякають міжнародними судами. Мені здається, що тут треба проявляти волю і ніхто, крім парламенту її не може проявити.

Нам треба об'єднатися на цій платформі і просто врешті вирішити це питання. Бо кожен українець з своєї кишені сплачує підвищений тариф", – сказав Арахамія.

Тарифи на електроенергію

В Україні одні з найвищих тарифів на зелену енергетику, які давно пора радикально знижувати. Промислові споживачі і домогосподарства не повинні субсидіювати олігархів зі своєї кишені.

Водночас, замість того, щоб серйозно вирішувати проблему з надмірно високим зеленим тарифом і тарифами на електроенергію в цілому, через які держава відкрито грабує споживачів, уряд пропонує лише трохи зменшити його розмір – на 10%, тобто до 3,80 грн/кВт-год.

СБУ звернулася до Ради через зелену енергетику

Служба безпеки України просить Верховну Раду запровадити модель проведення зелених аукціонів. Це дасть змогу виправити баланс в об'єднаній енергосистемі України через велику кількість виробників зеленої енергетики.

За рік їх частка зросла у 2 рази, що призвело до значного збільшення витрат на виплату виробникам за зеленим тарифом.

Неконтрольований розвиток відновлюваної енергії за відсутності регулюючих потужностей призводить до дисбалансу об'єднаної енергосистеми.

Зараз ви читаєте новину «Кожен українець із своєї кишені сплачує зелений тариф – Арахамія». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 25060
Голосування Чи подорожчають продукти через відміну державного регулювання цін?
  • Так, виробники і магазини скористаються цим
  • Так, але подорожчають тільки найпопулярніші товари
  • Ні, будуть лише сезонні коливання цін
  • Деякі товари подешевшають
  • Державне регулювання - це радянський пережиток. Його треба відмінити
Переглянути
Погода