Відключення гарячої води вигідні газовим монополістам. Про це в коментарі Gazeta.ua розповіла Марія Яковлєва, член колегії Державного агентства з енергозбереження та енергоефективності.
"Коли вимикають гарячу воду, ніхто не запитує чи є у квартирі електричний бойлер. Споживачам одразу починають нараховувати споживання газу за великою нормою. Це вигідно, в першу чергу, газовим монополістам. Коли використовуєте газ просто для приготування їжі - то це 4,4 куби. Щойно вимикають гарячу воду, норму збільшують до 7,8 кубів. Наприклад, у Києві близько 760 тисяч абонентів використовують газ для приготування їжі. І значно менше його використовують для підігріву води. У більшості в квартирах немає лічильників газу", - говорить Марія Яковлєва.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Топ-7 столичних проривів тепломереж за останній рік
Коли постачальники заявляють, що воду вимкнули за борги, треба розібратися, чи дійсно це заборгованість населення.
"60 відсотків населення - це споживачі, які отримують допомогу від держави. У вигляді субсидії або пільг. Самі споживачі гроші за субсидії або пільги не отримують. Монетизації в Україні ще не було. Ці кошти йдуть від держави напряму постачальникам. Якщо бюджет не розраховується з ними, то це не борг самих українців. Це питання до держави - чому не проводять розрахунки? Можливо це організаційна проблема: ніяк не можуть зібрати необхідні документи і провести розрахунки. Або це проблема дефіциту коштів", - додала експерт.
Українці заборгували за комунальні послуги понад 11 млрд грн, за даними Держстату. Середня платіжка взимку становить 1500 грн. У травні, коли не потрібно платити за опалення, скоротилася до 900 грн. У багатоповерхівці заборгованість за комуналку має як мінімум кожна десята квартира.
Коментарі