Усі колекторські фірми мають зареєструватися в спеціальному Реєстрі колекторських компаній. Для цього з 14 липня до 13 серпня мають подати до НБУ повний пакет документів на реєстрацію.
Після 14 жовтня банки й фінансові компанії розірвуть договори з тими колекторами, які не з'явилися в Реєстрі.
Національний банк України визначений регулятором колекторських компаній і кредиторів – банків і фінансових компаній.
"На ринку колекторських послуг мають працювати прозорі компанії з бездоганною репутацією, які не вдаються до неетичних методів стягнення боргів", - зауважили в НБУ.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Нацбанк назвав одну з головних проблем 2020 року
Новий закон про колекторів передбачив низку заходів впливу за порушення під час врегулювання боргів як для колекторів, так і для кредиторів.
За порушення законодавства про захист прав споживачів НБУ виключатиме колекторські фірми з Реєстру.
Закон про колекторів чітко розмежовує правила етичної поведінки. Основним методом діяльності колекторів залишаються телефонні дзвінки, але тепер вони не можуть турбувати боржників з 20:00 до 09:00. Дозволяється особиста зустріч колектора з боржником, лише з 09:00 до 19:00, але якщо на це згоден боржник.
Якщо за першого телефонного дзвінка він повідомить колектору, що має адвоката чи представника, то після цього колекторській компанії буде заборонено спілкуватися напряму з боржником. Заборонено відправляти смс-повідомлення про наявний борг безпосередньо позичальнику, його роботодавцю, приїжджати до нього додому, погрожувати йому й рідним.
Коментарі