Після новорічних свят долар може знову подешевшати.
"Гривня йде на новорічні фінансові канікули на позначці 23,68 гривні за долар. Різка зміна тренду тривалого зміцнення гривні на її стрімке ослаблення пов'язана з нестандартним робочим тижнем, що завершує фінансовий рік, та зі стартом різдвяних канікул в Європі і США", - пояснює банкір Олег Курінний, пише "Інтерфакс-Україна".
За його словами, на ослаблення долара наприкінці 2019-го вплинув рекордний денний викуп валюти Нацбанком в обсязі $700 млн.
"Готівковий ринок різко підвищив котирування долара і збільшив спред, що в поєднанні з періодом відшкодувань ПДВ і фіналізацією учасниками ринку річних фінансових розрахунків мало ефект пружини, що розтиснулася. Долар пішов угору. Це підігріває також спекулятивна активність", - сказав Курінний.
Банкір Михайло Ребрик ослаблення гривні називає ситуативним.
"Девальвація проходить на малих обсягах, що в деякій мірі говорить про нестійкий, а іноді про спекулятивний характер такого руху. Виходячи з характеру руху, характеру угод на міжбанку, якими забезпечено зростання, і того факту, що котирування на готівковому ринку випереджають міжбанк, поточне ослаблення гривні ситуативне", - сказав він.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чого не вдалося зробити в економіці протягом 2019-го
За його словами, гривня знову почне міцнішати, якщо не буде негативного інформаційного підживлення. З початком "нового сезону" розміщень ОВДП і повернення на ринок нерезидентів велика ймовірність відновлення ревальваційного тренду.
"З огляду на дефіцит бюджету, Мінфін, швидше за все, продовжить розміщення ОВДП на аукціонах і в наступному році, а значить, приплив валюти від нерезидентів під покупку держпаперів залишиться одним з основних факторів, що впливають на зміцнення гривні", - додає банкір Наталія Шишацька.
Долар уперше з початку грудня подорожчав 27 грудня. На новорічні свята Нацбанк встановив курс 23,68 грн/дол. Обмінники підняли курс на майже 2 грн. Продають валюту по 24,7-25 грн.
Коментарі