Станом на кінець 2018 року в Україні є 7,5 тис. домашніх сонячних електростанцій. 2014-го їх було 20.
Завдяки власній сонячній електростанції родина самостійно забезпечує свої потреби в електроенергії, заощаджує свій бюджет і заробляє, продаючи надлишок енергії в мережу, розповів голова Державного агентства з питань енергоефективності Сергій Савчук в інтерв'ю Громадському.
Однією з причин того, що кількість домашніх електростанцій в Україні стрімко зростає є те, що виробництво сонячних панелей у світі стає дешевшим. Також українців стимулює "зелений" тариф на сонячну енергетику, який дозволяє заробити на продажі електрики.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Сяюча Руслана влаштувала грандіозний концерт на енергії сонця
За словами Саврука, можна очікувати, що протягом 2019 року в Україні встановлять декілька тисяч нових домашніх сонячних електростанцій.
Установка сонячних панелей на даху будівель стає все популярнішою останнім часом. Оскільки, завдяки вступу закону про "зелений тариф" власна сонячна електростанція є хорошою статтею доходу.
Основною метою створення зеленого тарифу було заохочення розвитку нових типів енергоресурсів і створення сприятливих умов для інвесторів, що вкладають кошти в технології використання відновлюваних джерел електроенергії.
Вважають, що родоначальник "зеленого" тарифу - це США: під час затяжної кризи наприкінці 1970-х уряд країни задумався про енергозбереження. Що стосується України, то "зелений тариф" був законодавчо закріплений тільки 2008-го. На даний момент він регулюється Законом України "Про електроенергетику", а також низкою інших нормативних і підзаконних актів.
Коментарі
1