Гривня коливатиметься у вузькому діапазоні та не повинна перевищити рівень 30 грн за долар.
"Якщо все буде добре, то курс може становити 27 гривень за долар. Якщо все піде за негативним сценарієм, не думаю, що курс буде значно вище 29 гривень за долар", - заявила начальниця управління казначейства банку "Форвард" Наталія Шишацька.
Голова департаменту макроекономічних досліджень ICU Сергій Ніколайчук висловив песимістичніші очікування, пише Finclub.
"Наш базовий сценарій передбачає, що не матимемо наступного траншу МВФ до кінця цього року. І очікуємо, що курс буде в діапазоні 29-30 гривень за долар. Це не так вже й багато по відношенню до поточного рівня курсу", - говорить Ніколайчук.
Експерт пояснив причини можливого ослаблення курсу, який поки що становить майже 28,2 грн за долар.
"Прогнозуємо погіршення умов торгівлі. Зокрема розгорнеться ситуація з цінами на ринку металургійної продукції та руди. Крім того, ситуація з урожаєм зернових цього року трохи гірше, ніж у минулому. Через це зменшиться виручка аграріїв", - зазначив він.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Девальвація гривні, дефіцит робочої сили: назвали найбільші страхи підприємців
На валютний курс гривні вплинуть і витрати держбюджету, які у останньому кварталі року обіцяють бути істотними.
"Враховуючи відсутність значних валютних надходжень, це буде тиснути на обмінний курс через канали імпорту та купівлю валюти населенням і меншими обсягами продажу. Плюс невизначеність, пов'язана з місцевими виборами, невизначеність щодо подальшої долі програми МВФ. Це буде створювати негативний фон", – розповів Сергій Ніколайчук.
Зі слів експертів, від суттєвої девальвації, в разі відсутності екстраординарних подій, гривню врятує те, що економіка України все ж перебуває в непоганому стані попри коронакризу.
Восени курс гривні залежатиме від надходження кредитів Міжнародного валютного фонду, попиту нерезидентів на ОВДП та обсягів експорту аграрної продукції.
Коментарі