Приватбанк у Високому суді Лондона заявив, що Ігор Коломойський і Геннадій Боголюбов свідомо укладали фіктивні кредити для виведення коштів із фінустанови.
Компанії укладали договори про кредитування з Приватбанком на покупки товарів, які не узгоджувалися з їхньою діяльністю, пише zn.ua.
"Головний свідок колишніх власників банку, який дає показання за інструкціями, представленими Коломойським, визнає, що договори про постачання були частиною "Схем". Позиція свідка підтверджує звинувачення Приватбанку у тому, що Коломойський і Боголюбов були "мізками" і стояли за схемою", - йдеться у розпорядженні Високого суду Лондона.
Наприклад, компанія "Фоксар", яка займається консультаційними послугами у сфері бізнесу та менеджменту, взяла кредит на закупівлю австралійської марганцевої руди.
Консультант у сфері бізнесу та менеджменту "Інвестгруп" вирішив закупити екскаватори та колісні навантажувачі. Компанія "Гардер", яка спеціалізується на оптовій торгівлі паливом і мастильними матеріалами, придбала австралійську марганцеву руду.
Компанія з переробки молока "Трансмолоко" купила концентрат яблучного соку.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Коломойський хоче відсудити собі Приватбанк
"Більш ніж 65% конкретних кредитів було надано протягом 2 робочих днів від моменту подачі запиту щодо отримання кредиту. Інші були схвалені протягом 7 робочих днів з моменту подання запиту. Ці проміжки часу не відповідали належним правилам обережності", - наголошують у Приватбанку.
Таким чином, від квітня 2013-го до червня 2014-го Коломойський і Боголюбов надали від імені банку субсидії приблизно на $2 млрд. Також уклали фіктивні кредити 46 українським позичальникам.
У Приватбанку заявляють про фіктивність ще 54 угод, де жодна зі сторін не здійснювала поставку товарів. Водночас угоди були підставою сплати позичальниками близько $1,91 млрд.
У грудні 2017-го Високий Суд Лондона постановив заарештувати активи колишніх власників Приватбанку Коломойського та Боголюбова в усьому світі. За словами Коломойського, це був тимчасовий арешт на час розгляду справи у суді.
Міжнародне детективне агентство Kroll виявило, що Приватбанк був об'єктом масштабних шахрайських дій, які завдали фінустанові збитків мінімум на $5,5 млрд. 4 липня Верховний Суд підтвердив зобов'язання Приватбанку щодо рефінансування кредитів, наданих Нацбанком.
Коментарі