Менше 3 років на одному робочому місці, за українськими мірками, вважається частою зміною роботи. Про це Gazeta.ua розповіла експерт з пошуку персоналу агенства "Рекрут Альянс" Ольга Орос.
"Як правило, часта зміна роботи не додає бонусів у перемовинах з роботодавцем. Це свідчить про недостатню стбільність і неуспішність на попередніх робочих місцях", – говорить експерт.
Виправдовує часту зміну роботи підвищення по посаді або зміна компанії на більш перспективну чи престижну.
"Є випадки, коли спеціалісти потрапляють у неблагонадійні компанії. Таких зараз багато. Звісно, після 2-3 місяців роботи звідти звільняються. Але якщо такі випадки дуже часті в резюме, виникають уже запитання не до компанії, а до кандидата. Чому він так безвідповідально ставиться до місця роботи? Чому не перевіряє інформацію про роботодавця перед прийняттям рішення?" – розповідає Ольга Орос.
Оптимально, на її думку, змінювати місце роботи або посаду у межах однієї компаніїї раз на 5 років. Частіше шукати нову роботу прийнятно лише в тих компаніях або професіях, як передбачають роботу над проектами. Це архітектори, інженери, програмісти, менеджери з розвитку територій або продуктів.
"Вони розробляють стратегію розвитку і план роботи, а потім винаймають виконавців. Короткостроково влаштовуються іменеджери, які працюють на старті бізнесу, так звані стартап-менеджери. Пишуть бізнес-план, налагоджують бізнес-процеси, винаймають керуючий персонал і переходять на інший проект", – уточнює експерт.
Робота все життя на одному місці роботодавцями сприймається як прояв неможливості адаптовуватися та небажання розвиватися.
Як повідомляла Gazeta.ua раніше, регіони відбирають у столиці частку вакансій на ринку праці.
Коментарі