Кабінет міністрів України відклав затвердження мирової угоди з Vanco Prykerchenska.
Про це журналістам після засідання уряду заявив заступник міністра енергетики та вугільної промисловості Володимир Макуха.
"Питання було знято з порядку денного", - заявив він і додав, що дата розгляду цього питання поки що не затверджена.
Минулого тижня перший віце-прем'єр-міністр України Андрій Клюєв прогнозував підписання мирової угоди з Vanco Prykerchenska в лютому 2011
За його словами, зміни контракту, підписаного в 2007 р., будуть незначні і пов'язані в основному з прийняттям нового Податкового кодексу.
Співпраця з Vanco і відповідний контракт про розподіл продукції вигідний для України, зазначив міністр. "Фактично 50% продукції, яку буде добувати Vanco, буде власністю України", - сказав він.
Як повідомлялося, 13 грудня 2010 Vanco Prykerchenska Ltd і України домовилися ще на 3 місяці продовжити термін призупинення арбітражного процесу в Стокгольмському арбітражному суді з метою підписання мирової угоди.
Відзначимо, на початку грудня 2010 р. міністр охорони навколишнього природного середовища Микола Злочевський повідомляв, що мирова угода з Vanco Prykerchenska буде підписана до кінця 2010 р. Злочевський зазначив, що Мінприроди веде переговори про те, щоб мирова угода з Vanco Prykerchenska не передбачала компенсації з боку України.
У липні 2010 р. Україна і компанія Vanco Prykerchenska призупинили арбітражний процес у Стокгольмському арбітражному суді і почали переговори, метою яких було мирне врегулювання суперечки щодо угоди про розподіл продукції (УРП).
Нагадаємо, в червні 2010 р. Клюєв заявляв, що уряд відновить контракт з Vanco.
Раніше, 21 травня 2009 р., Кабмін Юлії Тимошенко в односторонньому порядку розірвав угоду із зареєстрованою на Бермудських островах компанією Vanco International у зв'язку з переуступкою нею прав на геологорозвідку і розробку нафтогазових родовищ на Прикерченському шельфі Чорного моря в інтересах Vanco Prykerchenska.
Власниками Vanco Prykerchenska з рівним пайовою участю є Vanco International, DTEK Holdings Limited українського бізнесмена Ріната Ахметова, Shadowlight Investments Limited російського бізнесмена Євгена Новицького, а також компанія Integrum Technologies Limited.
За матеріалами РБК-Україна
Коментарі