25 січня 1783 року народився Вільям Колґейт - американський підприємець, засновник компанії Colgate.
Емігрував із Великої Британії до США. 1806-го відкрив у Нью-Йорку магазин. Продавав крохмаль, мило, свічки. Справи йшли погано, і Колґейт об'єднався з чоловіком своєї сестри - Джоном Ґілбертом. Той виявився хорошим бізнесменом. Справи William Colgate and Company пішли вгору. Колґейт зміг відкрити власний завод. Спочатку виготовляли туалетне мило і крохмаль у гранулах. Потім почали випускати ароматизоване мило, парфумерну продукцію.
Утім, Вільям Колґейт не побачив успіх досі знаменитого товару компанії - зубної пасти. Він помер 1857-го. А зубну пасту Colgate його підприємство випустило через 16 років після його смерті.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як доглядати за зубами, щоб вони були красиві
Це був дентальний крем в невеликих баночках зі скла. Паста не пошкоджувала зубну емаль, на відміну від популярного на той момент зубного порошку з вмістом порцеляни, цегляного пилу і глини.
Зубна паста викликала фурор серед споживачів. А 1896-го Colgate знову вразила своїх покупців, змінивши скляну баночку на інноваційний для того часу тюбик.
Сьогодні компанія Colgate-Palmolive має філії та відділення в більш ніж 200 країнах світу. Вона володіє такими марками, як Colgate, Palmolive, Mennen, Lady Speed Stick, Softsoap, Protex, Sorriso, Kolynos, Ajax, Axion, Soupline, Suavitel і Fab, а також Hill's. Чистий прибуток компанії 2013 року становив $2,241 млрд.
В Україні продається безліч різновидів всесвітньо відомої пасти. Ціни на неї стартують від 15,90 грн і можуть доходити до 105 грн.
За тюбик звичайної пасти 100 мл просять 17 грн. 100 мл відбілюючої Colgate "Макс Блиск" коштує 56 грн. Паста 75 мл з вугіллям продається за 86 грн. Дитяча захисна паста зі смаком жувальної гумки коштує 41 грн.
На батьківщині цього продукту, у США, ціни стартують від 50 центів за маленький тюбик. Це приблизно 14 грн. Однак в середньому паста об'ємом 100 мл коштуватиме $2.
22 травня 1892 року доктор Вашингтон Шеффілд винайшов тюбик для зубної пасти. Тюбик як вид упаковки створив Джон Ренд – саме він запатентував прообраз сучасних тюбиків ще 1841-го. Ренд вважав, що тюбики підійдуть для зберігання фарб.
Коментарі