Під час карантину 54% компаній перевели працівників на віддалену роботу. Водночас частина роботодавців далі хочуть поєднувати віддалену та офісну роботу. А майже половина компаній хотіла б повернутися до звичного формату організації праці.
57% роботодавців не зменшували зарплати через карантин. Водночас 7% скоротили їх на понад 50%, пише olx.ua.
Найбільшими перевагами віддаленого формату роботи є зменшення витрат на оренду та утримання офісу. Також роботодавці відзначають, що зросла ефективність працівників.
Працівники відзначають, що з початком карантинних обмежень довелося перейти на дистанційну роботу. Найчастіше про зміну формату роботи заявляли працівники сфери освіти, туризму, барів та ресторанів, фінансів, краси та спорту.
53% працівників кажуть, що їхні заробітні плати порівняно з докарантинним періодом не змінилися. Майже 44% скаржаться на зменшення доходів, а 3% розповідають про зростання зарплат. Водночас заробітна плата скоротилася переважно у тих працівників, які перейшли на віддалений формат роботи.
Найбільше зарплати зменшили у сферах туризму і розваг, краси та спорту, нерухомості та торгівлі. Упали заробітки працівників барів та ресторанів.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Рада підтримала запровадження електронних трудових
У червні-серпні на своє звичне робоче місце повернулися тільки 18% працівників. Більша частина опитаних продовжила працювати віддалено.
Серед переваг віддаленої роботи українці називають можливість економити час на дорогу, самостійно розподіляти робочий час, працювати будь-де. Водночас через побутові фактори працівники часто відволікаються. Частині не вистачає живого спілкування.
На початок серпня в Україні нараховували 506 тис. безробітних. Серед них найбільше осіб віком 35-45 років. Щоправда, наприкінці літа безробіття зростало повільніше, ніж у попередні місяці. Наприклад, у квітні в центрах зайнятості зареєстрували 149 тис. українців, травні - 97 тис., червні - 75 тис., свідчать дані Держслужби зайнятості.
Коментарі