Через карантин найбільше постраждають обмежені бізнеси. Щоправда зросте попит на сфери, які пропонують дистанційні послуги, розповів Gazeta.ua директор Центру економічної стратегії Гліб Вишлінський.
"Збитки отримають сфери авіації, послуг. Доходів не дорахуються розважальні заклади, громадського харчування. Щоправда зросте попит на доставку товарів, продуктів додому", - каже економіст.
За його словами, послугами доставки переважно користується молодь. Незабаром кількість клієнтів зросте серед людей старшого покоління.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Назвали галузі, в яких найбільше безробіття під час карантину
"Щоб не втратити доходи, працівникам потрібно швидко реагувати на зміни. Ті ж офіціанти можуть перепрофілюватися в кур'єрів", - пояснює Вишлінський.
Додає, що популярними ставатимуть різноманітні онлайн сервіси. В умовах карантину більшість зустрічей та конференцій переводять у відео формат. Компанії можуть працювати дистанційно.
Роботу у світі через карантин та можливу економічну кризу можуть втратити близько 25 млн людей, порахувала Міжнародна організація праці. Ексміністр економіки Тимофій Милованов вважає, що в Україні без роботи залишаться 170-500 тис. людей.
Коментарі