Пенсію понад 10 тис. грн отримує майже 119 тис. українців. Більша частина з них працювали до виходу на пенсію на шкідливих виробництвах, в суді, прокуратурі. Там, де зарплати в 4-5 разів більші від середніх по країні.
За законом пенсія юристів може становити 80% від колишньої зарплати. Так, суддя Верховного суду може отримувати пенсію 180 тис. грн. Крім того, на високу пенсію, близько 10 тис. грн, можуть розраховувати прокурори і пенсіонери зі стажем близько 50 років або з зарплатами, що перевищують середню в 3-4 рази, передає finance.ua.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Стало відомо, коли ухвалять закон про пенсії військових
Найвищі середні пенсії по країні зафіксовано в Києві – 3 279 грн. У Донецькій області найвища середня пенсія становить 3 201 грн, у Луганській області – 2 462 грн.
Найнижчі виплати отримують в Тернопільській — 1 912 грн, і Закарпатській - 1 978 грн, областях.
В Україні з 1 січня 2019 року буде введено накопичувальну пенсійну систему. Введення накопичувальної системи пенсійного забезпечення не призведе до збільшення розміру податків для працівників, ні для їх роботодавців. Віце-прем'єр-міністр Павло Розенко вважає, що існує кілька механізмів формування внесків до накопичувальної системи. Це персональні внески людей. Крім цього є ресурс, який можна використовувати за рахунок перерозподілу нинішніх податків. Наприклад, можна на певну суму зменшити податок на дохід фізичних осіб і направити цю суму до накопичувальної пенсійної системи. Або зменшити ставку єдиного соціального внеску.
Коментарі
2