неділя, 04 липня 2021 20:23

Гроші від МВФ демотивують нашу владу - Фурса

Гроші від МВФ демотивують нашу владу - Фурса
Сергій Фурса: "Слід рухатися вперед у судовій реформі, не руйнувати антикорупційної інфраструктури. Ключовим зараз є верховенство права". Фото: Тарас Подолян

Зняття санкцій з оператора "Північного потоку-2" – дипломатичний хід США для відновлення тісних взаємин з Німеччиною. Для того, щоб і надалі бути у пріоритетах США, Україні слід зосередитися на судовій та антикорупційній реформах. Транші Міжнародного валютного фонду вирішують проблеми бюджету, але знеохочують українське керівництво.

Про це в інтерв'ю журналу "Країна" розповів інвестиційний банкір Сергій Фурса.

"Путін живе в минулому, де треба поділити сфери впливу, – каже він. – А США – в сучасному світі. Коли ви належите до таких різних ціннісних категорій, не зможете домовитися. Це як у переговорах України й Росії – позиції сторін такі різні, що сподіватися на компроміс неможливо. Але країну з ядерною зброєю не можна ігнорувати. З нею треба вести переговори".

Відмова від санкцій проти оператора "Північного потоку-2" – це повернення до партнерських відносин між США та Німеччиною, вважає експерт.

"Трамп намагався зупинити будівництво газогону, але поводився як слон у посудній крамниці. Просував інтереси американських виробників газу на європейському ринку. Не розумів важливості трансатлантичної єдності. Людина не з політики, а з бізнесу", – зазначає він.

Тепер, заявляє Фурса, Байдену доводиться це виправляти. Для нього партнерські відносини з Німеччиною важливіші. Особливо на тлі протистояння з Китаєм, що домінуватиме найближчі років 20.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: США і Німеччина планують допомогти Україні через "Північний потік-2"

Як Україні потрапити у пріоритети США? Рецепти прописані у програмі Міжнародного валютного фонду, каже експерт.

"Це дорожня карта всіх реформ. Не треба ламати зроблене, як торік із Національним банком (Яків Смолій подав президенту заяву про звільнення з посади голови НБУ через політичний тиск. – Gazeta.ua) і цього року – з Нафтогазом. Слід рухатися вперед у судовій реформі, не руйнувати антикорупційної інфраструктури. Ключовим зараз є верховенство права".

Про нові транші від Міжнародного валютного фонду, що підуть на погашення зовнішнього боргу, говорять ще з вересня минулого року. Але за цей час ми нітрохи не просунулись у програмі МВФ, вважає Сергій Фурса.

"Україна нічого не робить. Але ми цього літа отримаємо від Фонду 2,8 мільярда доларів – навіть не в кредит. МВФ роздає 650 мільярдів усім своїм акціонерам. А це всі країни світу. Ці гроші вирішують більшість проблем українського бюджету цього року. Дають упевненість кредиторам, що з Україною все добре. Але це демотивує нашу владу", – наголошує він.

Повне інтерв'ю з Сергієм Фурсою читайте в журналі "Країна"

Україна отримає позику $350 млн від Міжнародного банку реконструкції та розвитку.

25 червня міністр фінансів України Сергій Марченко й старший менеджер портфелю проєктів Світового банку в Україні Клавдія Максименко підписали угоду.

Кошти будуть спрямовані на відновлення й розвиток економіки України під час пандемії та на соціальну підтримку населення.

Зараз ви читаєте новину «Гроші від МВФ демотивують нашу владу - Фурса». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 8642
Голосування На яку допомогу від Європи та світу Україні варто розраховувати після війни?
  • Польща обіцяє "план Маршалла" - велику програму фінансової підтримки
  • Списання всіх боргів за зовнішніми кредитами
  • Всі кошти від конфіскації майна та ресурсів РФ у світі
  • Допомоги не буде. Обмежаться підтримкою біженців
  • Мені байдуже
Переглянути