В Україні найбільше магазинів у Києві, Одесі, Дніпрі, Запоріжжі, Харкові.
"Активно нові торгові точки будують у Львові. Сьогодні це одне з найперспективніших міст країни, бо наближене до Польщі. Українці мають можливість заробляти гроші в сусідній країні", - розповідає Gazeta.ua Олексій Дорошенко, голова Національної ради економічного розвитку.
"Щоправда купівельна спроможність громадян упала. Є випадки, коли торговельні центри площею 50 тисяч "квадратів" не приносять доходів. Що вже говорити про невеликі торгові точки. Їхні власники або банкрутують, або шукають нове місце, де буде більше клієнтів. Навіть у Києві пустує багато вільних площ, які здають під магазини", - пояснює Дорошенко.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Назвали переваги та недоліки роботи у торгівлі
У 2006-2007-х Україна входила у десятку країн світу, де цікаво було вести роздрібну торгівлю.
"Тоді в країну заходили іноземні інвестиції. Останнім часом гроші навпаки виводять. Іноземних магазинів закрилося більше, ніж з'явилося. Щоправда торік з'явилася брендова торговельна мережа одягу. Чекаємо на шведську Ikea. Однак це у планах", - резюмував Олексій Дорошенко.
З серпня 2017-го по серпень 2019 року в Україні з'явилося 686 379 нових бізнесів. Щомісяця у середньому відкривають 20-30 тис. підприємств. Щодня - близько 900. Найбільше у сферах роздрібної та оптової торгівлі, комп'ютерних технологій, нерухомості.
Коментарі