понеділок, 17 вересня 2012 09:45

"Газпром" намагається дискредитувати альтернативну енергетику в Україні - думка експерта

 

Російський "Газпром", який вже протягом багатьох років бореться з видобутком нетрадиційного газу і розвитком відновлюваної енергетики в Європі, тепер намагається дискредитувати ідею використання альтернативних російському газу джерел енергії і в Україні, вважає незалежний експерт з енергетики Михайло Гончар.

"Критика альтернатив вуглецевій енергетиці, яка все чаші з'являється у вітчизняних ЗМІ, зокрема, нетрадиційного газу (сланцевого газу і газу щільних порід), вітрової та сонячної енергетики, біомаси, в принципі дуже нагадує газпромівську кампанію, яка проводиться в Європі", - сказав він в ході обговорення проекту оновленої енергетичної стратегії на період до 2030 року, організованого представництвом Фонду імені Гайнріха Бьолля в Україні.

Метою цієї інформаційної кампанії як в Європі, так і в Україні, за словами експерта, є перешкоджання розвитку альтернативної енергетики і консервація існуючого статус-кво. "І в цьому контексті ці напрямки дискредитуються, применшуються задля того, щоб задушити альтернативну енергетику в нинішньому, по суті, зародковому стані, і далі качати гроші в корпоративну економіку "Газпрому ", - додав М.Гончар.

Він зазначив, що проект оновленої енергостратегії, який відводить альтернативній енергетиці в енергобалансі менше 2%, а також містить завуальовану критику поновлюваних джерел енергії, на руку "Газпрому".

Між тим, саме розвиток альтернативної енергетики, на думку М.Гончара, надасть імпульс розвитку суміжних високотехнологічних галузей промисловості. "По суті, при розвитку альтернативної енергетики, зокрема, вітрової та сонячної, буде мати місце ефект мультиплікації, тобто підтягування інших високотехнологічних галузей економіки. При розвитку вугільної промисловості цього не буде точно", - сказав він.

Експерт вважає, що Україна повинна поставити перед собою мету збільшити частку відновлюваних джерел енергії у виробництві тепла та електроенергії до 20-22% до 2030 року. Досягнення таких показників, як показує досвід європейський країн, можливо без будь-яких негативних наслідків для споживачів та надійності роботи енергосистеми.

Зараз ви читаєте новину «"Газпром" намагається дискредитувати альтернативну енергетику в Україні - думка експерта». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

4

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 8642
Голосування На яку допомогу від Європи та світу Україні варто розраховувати після війни?
  • Польща обіцяє "план Маршалла" - велику програму фінансової підтримки
  • Списання всіх боргів за зовнішніми кредитами
  • Всі кошти від конфіскації майна та ресурсів РФ у світі
  • Допомоги не буде. Обмежаться підтримкою біженців
  • Мені байдуже
Переглянути