Публічна заява прем'єр-міністра Російської Федерації Володимира Путіна про зменшення для України вартості імпортованого газу в разі приєднання до Митного союзу є "позитивним сигналом".
Таку думку висловив заступник генерального директора Центру міжнародних та порівняльних досліджень Олег Грицаєнко в ефірі Першого ділового каналу.
"Сама по собі обіцянка проведення таких переговорів 19 квітня — це дуже позитивний сигнал. Протягом кількох місяців російська сторона не погоджувалася обговорювати це питання. І в принципі резерви для такого зниження ціни на газ, вони є. Приклад — всім відомі "харківські угоди" минулого року, коли Україна фактично нічого не запропонувавши взамін, тільки відмовившись від заполітизованих, заідеологізованих підходів минулої влади, просто продовжила статус-кво навколо Чорноморського флоту (РФ. — ред. ) і за це отримала величезну знижку на природний газ", — сказав він.
У той же час, за словами експерта, з юридичного погляду, Митний союз і "газове питання" — це "різні речі".
"Звичайно, Росія хотіла би бачити більш активну економічну співпрацю з Україною. Але економічне партнерство з Росією вигідніше Україні, бо Україна зараз знаходиться не в такій ситуації, щоб мати великий простір для маневру. Якщо Україна погодиться стати членом Митного союзу, то лунало багато публічних обіцянок з боку Російської сторони... І навіть з цієї точки зору вони мають бути виконані", — зазначив Грицаєнко.
"Площина для знаходження компромісу (щодо входження України до Митного союзу. — ред.) може бути знайдена і в інших сферах. Це і спільні підприємства, спільні проекти", — додав він.
Коментарі
8