Весною гривня незаслужено стала найстабільнішою валютою у світі. Вона зміцніла у той час, коли українська економіка сповільнила темпи зростання, скоротилося промислове виробництво і зменшилися надходження іноземної валюти, розповів Gazeta.ua фінансовий експерт Олексій Кущ.
"Нацбанк штучно створив дефіцит гривні через продаж депозитних сертифікатів. Крім того, Мінфін випускав короткострокові облігацій внутрішнього державного займу під 20% дохідності. Іноземці вклали у цінні державні папери близько 40 мільярдів гривень. Щоправда вже перестали купувати облігації. У червні-липні активно мінятимуть гривні на долари і виводитимуть валюту за кордон", - пояснює фінансист.
За його словами, до червня курс валют коливався у діапазоні 26-27 грн/дол. Влітку становитиме - 27-28 грн/дол.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Назвали курс долара на 4 роки
"Восени через великі виплати зовнішніх боргів і відсутність підтримки з боку кредиторів, таких як МВФ, резерви Нацбанку почнуть танути. У вересні треба погасити $1,5 мільярда зовнішнього боргу. Тому можливості регулятора підтримувати гривню будуть обмежені", - каже Олексій Кущ.
Додає, що на курс валют також впливатиме політична ситуація, стан економіки, ціни на руду, метал, зерно на зовнішніх ринках.
Наприкінці травня почав дорожчати долар. 6 червня Національний банк встановив офіційний курс на рівні 26,93 грн. Обмінники продають валюту по 26,72 грн/дол. Купують - по 26,66 грн/дол.
Коментарі