Частка російського ринку в експорті української сільськогосподарської продукції в першому півріччі 2015 склала 2% проти 8% за аналогічний період минулого року.
Про це повідомила прес-служба Міністерства аграрної політики та продовольства з посиланням на главу відомства Олексія Павленка.
Згідно з повідомленням, таким чином Україна довела обсяги торгівлі продовольством з Росією до історичного мінімуму.
"Якщо в першому півріччі 2014 року в географічній структурі експорту українського продовольства частка РФ становила майже 8%, то в поточному році її частка скоротилася до 2%", - йдеться в повідомленні.
При цьому в абсолютному вираженні експорт до Росії в першому півріччі 2015 склав 125 млн дол., Що, згідно з повідомленням, на 80% менше аналогічного показника минулого року. Загальний же обсяг поставок української продукції за кордон за вказаний період склав 6,5 млрд дол. США. Крім того, протягом 2010-2014 років обсяг торгівлі продовольством з Росією скоротився на 40%.
Міністр зазначив, що російський ринок втрачає свою значимість для українських аграріїв на користь ринків Європи, Африки, Азії та Америки.
"Стратегічне значення російського ринку для України - радянської атавізм. Через непрогнозованість, штучні обмеження, м'ясні і молочні торгівельні війни, блокади нашої кондитерської продукції українські виробники давно почали орієнтуватися на європейський, азіатський, африканський і американський ринки. Успішна диверсифікація дозволила значною мірою компенсувати недоотриману вигоду від експорту в Росію", - цитує Павленка прес-служба.
У повідомленні наголошується, що для зменшення негативного ефекту російського ембарго для молочної галузі виробники скорегували обсяги виробництва та напрями використання сировини. Міністр підкреслив, що з початку 2016 українські виробники будуть вести діяльність в умовах повноцінної економічної асоціації з Європейським Союзом. При цьому Росія не зможе серйозно впливати на експорт нашої продукції.
"Росія не зможе серйозно вплинути на експорт нашої продукції, навіть якщо застосує санкції, які зараз діють відносно європейських та американських товарів. Це скоріше стане стимулом для технічного і технологічного переозброєння нашої харчової промисловості та відкриття для якісних українських товарів нових світових ринків ", - зазначив Павленко.
В той же час, згідно з повідомленням, імпорт російського продовольства не відіграє суттєвої ролі на ринку України, а значить, скорочення його обсягів або повна заборона ніяк не позначиться на продовольчій безпеці нашої країни.
Нагадаємо, Россільгоспнагляд і Росспоживнагляд посилили тиск на українських експортерів. На сьогоднішній день діють тимчасові обмеження на поставки в Росію молочної, м'ясної, рослинної продукції багатьох українських підприємств.
Коментарі
2