Україна є найбіднішою країною Європи за даними минулорічного звіту МВФ. Новий прем'єр-міністр Олексій Гончарук, тільки-но вступивши на посаду, заявив, що основним завданням уряду на найближчі п'ять років є ріст економіки України на 40%. Як досягнути таких темпів зростання економіки та які ресурси для цього слід залучити – на ці питання відповіді шукали експерти під час дискусійної панелі "Точки зростання: де Україні їх шукати?", яку вчора організувала газета "Ділова столиця".
- Кабмін поставив амбітну мету: 40% зростання економіки за 5 років. Які точки економічного зростання можливі в зв'язку з цим? В першу чергу, це приплив капіталу в країну – прямі іноземні інвестиції, які повинні створити необхідний об'єм капіталу в країні. Далі, це зростання промислового виробництва, створення доданої вартості. Третій блок, відповідно, зростання внутрішнього споживання, - заявив Олексій Чернишов, засновник інвестиційної компанії VI2 Partners, голова Наглядової ради Українського клубу нерухомості.
Відкриття ринку землі та реформування судової системи є основними факторами, які можуть забезпечити серйозний поштовх для зростання української економіки. Про це під час дискусії заявив Дмитро Боярчук, виконавчий директор центру соціально-економічних досліджень CASE Ukraine.
- Реформа ринку землі для багатьох буде сигналом, який покаже закордонним партнерам, що це вже незворотні зміни, і на цю країну потрібно подивитися більш уважно. Я думаю, що це реальний шанс і для уряду Гончарука проявити себе, і для нас, щоб ми з'явились на світових інвестиційних картах, - говорить Боярчук.
Економічний експерт Анатолій Амелін вважає головною проблемою України відсутність чіткого стратегічного плану розвитку.
- Два головні завдання, які нам потрібно вирішити сьогодні. Перше - наявність у країни стратегічного плану розвитку, довгострокового, на 10 років, в якому потрібно дати відповідь на питання, якими будуть роль і місце України на європейській і світовій економічній, гуманітарній, соціальній карті. Друге – нам потрібно встановити систему правил. Правила повинні працювати. У нас є непогані закони, але судова система є корумпованою і упередженою. Це те, що і українцям, і іноземним інвесторам створює незручності. Тому є два основні чинники, починаючи з яких можна говорити про точки зростання. Це система правил, система справедливого правосуддя, і наявність довгострокового плану стратегічного розвитку, - говорить Анатолій Амелін, співзасновник та директор економічних програм аналітичного центру "Український інститут майбутнього".
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Знайшли спосіб, як збільшити ВВП України
Експерти також окреслили основні проблеми, які слід подолати на шляху економічного зростання країни.
- Ми маємо зараз розмір економіки, який при зростанні в 40% за 5 років наздожене цифру 2013 року. Ми маємо недовіру зовнішнього інвестора до інвестиційного середовища. Ми маємо державне середовище, при якому держава виступає радше жандармом і поліцейським для бізнесу, ніж його підтримує. Ми маємо непрацюючу ефективно судову систему. І ми маємо всім нам відому багатолітню очевидну корупцію, яку належить подолати. Швидкість подолання цих обмежень і визначить подальші темпи і важелі розвитку економіки, які у держави є, - підкреслив Олексій Чернишов.
За наступні 5 років, на переконання нового прем'єра Олексія Гончарука, валовий внутрішній продукт України може зрости на 40%.
Коментарі