субота, 04 листопада 2017 21:10

Експерт розповіла, чому субсидії не виплачують "живими" грішми

Експерт розповіла, чому субсидії не виплачують "живими"  грішми
В Україні діє застаріла система нарахування субсидій. Фото:УНИАН

Виплата компенсацій за зекономлену субсидію не буде стимулювати людей використовувати менше ресурсів. Про це Gazeta.ua розповіла Марія Яковлєва, член колегії Державного агентства з енергозбереження та енергоефективності.

"Між нормами і фактичним споживанням ресурсів закладена велика різниця. Були часи, коли споживачів змушували використовувати певний обсяг газу, в іншому разі в субсидії відмовляли. Щоб увійти в ті норми, люди взимку відкривали вікна та двері", - каже Марія Яковлєва.

В Україні діє застаріла система нарахування субсидій. Її треба змінити.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чому опалювальний сезон в Україні не почався вчасно

"Перший крок - нарешті встановити лічильники по всій країні та зробити 100% облік обсягів споживання. Проте ці процеси свідомо гальмуються. Зараз за субсидією нараховують норму 3,3 кубометра газу на людину для приготування їжі на плиті. Споживач реально використовує один-півтора куби. І це вигідно монополістам. Споживачеві вони реально продають куб, гроші за субсидією отримують за 3,3 куби. На 2017 рік бюджет субсидій складає близько 80 мільярдів гривень. Половина — це платежі за газ. Якщо вони завищені у 2 рази, то щонайменше 20 мільярдів — це перевитрати", - говорить експерт.

Ситуацію може покращити повна монетизація субсидій.

"Якщо б держава визначилася зі своїм ставленням до монополістів, монетизацію можна було б реалізувати вже 2018 року. Проте вона анонсована на 2019-й. В уряді пояснюють це тим, що дуже складно відкрити рахунок кожному субсидіанту. Але ж є державні банки і дані всіх, хто отримує субсидію. Такі пояснення не витримує ніякої критики", - додала Марія Яковлєва.

6,530 млн українських сімей матимуть субсидії у цьому опалювальному сезоні, повідомив прем'єр-міністр України Володимир Гройсман.

Зараз ви читаєте новину «Експерт розповіла, чому субсидії не виплачують "живими" грішми». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 8642
Голосування На яку допомогу від Європи та світу Україні варто розраховувати після війни?
  • Польща обіцяє "план Маршалла" - велику програму фінансової підтримки
  • Списання всіх боргів за зовнішніми кредитами
  • Всі кошти від конфіскації майна та ресурсів РФ у світі
  • Допомоги не буде. Обмежаться підтримкою біженців
  • Мені байдуже
Переглянути