Україна може здійснити перехід зі споживання значної частини газу на вугілля.
Таку думку озвучив фахівець з енергетики Сергій Дяченко в ефірі "Ера-FM".
"Активність використання вугілля залежатиме від того, чи вдасться залучити технології газифікації. Зараз є чотири проекти, які будуть реалізовувати за рахунок китайського кредиту. Серед них - три проекти пов'язані із синтезом газу для потреб хімічної промисловості. Один проект пов'язаний із переходом Сєвєродонецької ТЕС на використання водовугільної суміші. Якщо ці проекти виявляться успішними, то це буде поштовх до активного залучення технологій нового покоління використання вугілля. Тоді можна буде говорити, що буде активно використовувати вугілля", - сказав Дяченко.
Утім, за його словами, використання вугілля значно шкодить довкіллю.
"Вугілля перш за все впливає на підвищення температури. Здається, воно дає десь у 2,5 рази більше парникових викидів. В зв'язку із членством в Енергетичному співтоваристві Україна взяла на себе зобов'язання привести свої теплоелектростанції до стандартів за викидами Європейського союзу. Це потребуватиме від 12 до 18 мільярдів доларів", - зазначив Дяченко.
Нагадаємо, президент Віктор Янукович доручив прем'єр-міністру Миколі Азарову забезпечити створення міжвідомчої робочої групи з питань заміни імпортованого природного газу вугіллям вітчизняного видобутку, яка повинна зайнятися питанням активізації реалізації таких проектів.
Коментарі
4