За 10 років з України незаконно вивели за кордон $117 млрд, переважно це відмивання грошей, вважає радник президента Асоціації українських банків Олексій Кущ. Про це він розповів у коментарі Gazeta.ua.
"Ці гроші були не зовсім законні. У більшості випадків це банальне відмивання коштів. До 70 відсотків виведених грошей повертаються назад в Україну. Найбільшим інвестором нашої країни є Кіпр. Складно повірити, що кіпріоти масово кинулися вкладати в нашу країну. Зрозуміло, що це реінвестиції українців", - сказав експерт.
За словами Олексія Куща, гроші бізнесмени також виводять за кордон, щоб зберегти. Бо в Україні немає достатніх гарантій захисту приватної власності. При зміні влади підприємець ризикує втратити зароблене. За кордоном українці можуть вкладати в підприємства, землю, нерухомість.
"Будь-які заборони вивозу грошей не дадуть результату. Капітал знайде шпарину, щоб вислизнути.
Щоб запобігти вивезенню грошей держава має боротися з корупцією, реформувати законодавство і судову систему, щоб захистити приватну власність. Також потрібно створювати привабливу податкову систему, створювати гарні умови для інвестора", - вважає фінансист.
На думку Олексія Куща, в останні роки не сталося суттєвих зрушень в Україні для запобіганні виведення коштів.
Нагадаємо, Україна посіла 14-е місце в рейтингу країн з найвищими обсягами нелегального відтоку капіталів. Неурядова американська організація Global Financial Integrity оприлюднила звіт, у якому повідомляється, що з 2004 по 2013 роки з України нелегально вивезли $116,76 млрд.
Найбільший обсяг нелегального вивезення капіталу був зафіксований у 2012 р. - $21 млрд. У середньому за рік ця цифра становить близько $11,7 млрд.
Коментарі
1