Сьогодні одна з головних статей витрат держбюджету в Україні - це дотація Пенсійному фонду. Цьогоріч уряд планує змінити підхід до публічних фінансів. У Пенсійному фонді також проведуть міжнародний аудит, заявив прем'єр-міністр Олексій Гончарук.
"У тому вигляді, як зараз, Пенсійний фонд не потрібен Україні. Це просто посередник між державним бюджетом і пенсіонерами. Він має в назві слово "фонд", але не є таким за своїми операціями. Акумульовані кошти не вкладає в цінні папери і не заробляє на цьому. Зараз це окрема організація, в яку йдуть гроші платників податків. Будь-який дефіцит, який виникає, покривається з держбюджету. За логікою, його функцію може виконувати окремий рахунок у державному казначействі. Там будуть акумулюватись кошти і звідти проводитись виплати", - розповів Gazeta.ua економіст Андрій Новак.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Які наслідки міцної гривні та дешевого долара для України
За словами експерта, зникнення Пенсійного фонду пенсіонери не помітять. Адже пенсії нараховуються і виплачуються автоматично.
"Уряд може зробити, щоб Пенсійний фонд працював дійсно як фонд. Для цього треба якомога швидше запустити три рівні накопичення пенсій: перший - відрахування внесків, другий - обов'язкове накопичення, третій – добровільне. Накопичувальні рахунки мають бути застраховані, щоб люди не втратили гроші, як під час банкопаду. Тоді Пенсійний фонд зможе вкладати гроші в цінні папери, заробляти гроші. Більшість країн працюють саме за такою системою", - пояснює Андрій Новак.
Раніше в уряді пропонували об'єднати Пенсійний фонд з іншими фондами соціального страхування. Фонди соціального страхування та Пенсійний фонд наповнюються за рахунок єдиного соціального внеску. Кошти з Пенсійного йдуть на виплату пенсій. Із фондів соціального страхування гроші направляють на виплати за лікарняними, безробітним.
Коментарі