Торішнє зміцнення курсу національної валюти як позитивно, так і негативно вплинуло на економіку країни.
"З одного боку, зміцнення гривні зменшує доходи бюджету за окремими податками та гривневу виручку експортерів. Однак воно сприяло зниженню інфляції до цілі у 5%. Це важливий крок для зниження відсоткових ставок і активізації кредитування. Також зумовило економію бюджету на обслуговуванні боргу в іноземній валюті", - пояснили у Нацбанку.
Торік гривня зміцнювалася не тільки через інвестиції в ОВДП. Також вплинуло підвищення продуктивності в окремих секторах економіки, наприклад, аграрному.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Шокували сумою, яку українці тримають у банках
У Нацбанку пояснюють, що згладжують надмірні коливання на валютному ринку, але не протидіють тенденціям. Торік регулятор викупив у резерви надлишок валюти на ринку - майже $8 млрд. Це вдвічі перевищує інвестиції в облігації.
Вдалося до 11% знизити облікову ставку, а вкладення в ОВДП сповільнилися. Однак це не створило дефіциту валюти в країні.
За оптимістичними прогнозами, 2020-го курс валют становитиме 24 грн. Середньорічний курс прогнозують на рівні 27 грн. На 26 лютого НБУ встановив курс долара на рівні 24,53 грн.
Коментарі