Національний банк заборонив використання електронних грошей - Webmoney, "Яндекс.Гроші", QIWI Wallet, Wallet one. Повідомлення про це отримали всі українські банки. Більшість українців не відчує заборону цих платіжних сервісів. Про це в коментарі Gazeta.ua розповів економічний експерт Олексій Лупоносов.
"Є чітка інструкція щодо платіжних систем, які можуть працювати в Україні. Ті, про які йдеться, офіційно не зареєстровані в Україні. Коли країна у стані війни, кожна платіжна система має бути контрольованою, звітувати Національному банку і СБУ. Ці структури мають бачити, куди ідуть гроші і що ними оплачують", - говорить експерт.
Випуск електронних грошей в Україні може здійснювати тільки банк, наголошують у регулятора. Банк повинен узгодити випуск із НБУ.
"Національний банк України листом нагадав банкам та учасникам платіжного ринку, що правила використання електронних грошей торговельних марок Webmoney, "Яндекс.Гроші", QIWI Wallet, Wallet one/"Єдиний гаманець" не узгоджувалися Національним банком України", - повідомили в НБУ.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Експерт спрогнозував, на що обернеться обмеження розрахунків готівкою
"В Україні діють альтернативні платіжні системи. Вони не такі поширені, але дотримуються чинного законодавства. Раніше схожі ситуації в Україні траплялися. Коли власники цих систем приведуть свою діяльність у відповідність до чинного законодавства, тоді їхні системи знову стануть доступними. На їхніх користувачах це не позначиться. Оплатити послуги чи товари вони не зможуть, але платіжним системам дали час, щоб розрахуватися з клієнтами", - говорить Лупоносов.
За його словами, найчастіше українці через ці системи оплачували послуги чи сервіси в інтернеті.
"Найчастіше ними оплачували онлайн-ігри чи сумнівні сервіси. Реальні товари та послуги за інтернет-гроші не купують, бо ці системи незахищені", - наголошує експерт.
Українці продали більше валюти, ніж купили.
Коментарі
3