Україна відчуває дефіцит виробничих спеціальностей четвертий рік. Про це в інтерв'ю Gazeta.ua розповіла експерт порталу з пошуку роботи Rabota.ua Тетяна Пашкіна.
"З початку року вакансій збільшилося втричі. Найбільше шукають нових працівників у продажі, торгівлю, на виробництво, в ІТ, адміністративний персонал. Зростають пропозиції роботи для студентів. Найбільший попит - на виробничі вакансії", - говорить Пашкіна.
За її словами, на виробництві пропонують зарплати від 5 до 10 тис. грн. Шукають інженерів, будівельників, слюсарів, меблярів, швачок, виїзних комп'ютерних майстрів.
"Є вакансії на будь-який смак - у великих компаніях і маленьких фірмах, у "мільйонниках" та невеликих містах. Зарплати від 5-6 тисяч гривень. Є по 9,10 і 18 тисяч гривень. Комірнику-вантажнику в магазині пропонують 5 тисяч гривень. Фахівцям зі збору конструкцій в Одесі обіцяють 15 тисяч. Кранівникам платять по 7 тисяч. У Хмельницькому шукають різноробочих для встановлення пам'ятників на 6 тисяч гривень. Не потрібен ні досвід роботи, ні освіта. При цьому відчувається дефіцит робочих рук", - говорить експерт.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Скільки можна підзаробити перед Новим роком
Вітчизняні виробничники масово їдуть на роботу за кордон.
"При центрах зайнятості організовують курси швачок, а роботодавці готові взяти на стажування людину без досвіду і навчити. Проте виробничники хорошого рівня виїжджають із країни. Швачкам вітчизняні роботодавці обіцяють платити 6-7 тисяч гривень, а польські - 15-20 тисяч. Є попит на наші робочі руки в Чехії, Угорщині. Така ж ситуація з іншими робочими професіями", - коментує Тетяна Пашкіна.
Вакансій для студентів побільшало вп'ятеро. Загальна кількість вакансій збільшилася втричі.
Коментарі