Досвід інших держав засвідчує, що можна успішно здійснювати виплати за знеціненими вкладами СРСР.
Таку думку висловив заслужений економіст України Віктор Суслов у ефірі "Ера FM".
"Коли говорять, що це неможливо, я задаю питання: а Казахстан виплатив повністю заборгованість по внесках... Для Казахстану це можливо, для Литви це можливо, інші держави колишнього СРСР не по багато, але продовжують виплачувати, передбачаючи кошти в бюджеті. А Україні не передбачала таких коштів ні в минулому році, ні в цьому році", - сказав він.
У свою чергу, економічний експерт Борис Кушнірук наголосив, що багато українців взагалі не розуміють, звідки з'явився борг за знеціненими вкладами СРСР.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Павловський розповів, як хитро влада організує "покращення"
"Він з'явився ще з ощадних кас Держбанку СРСР і почав формуватися ще у 30-ті роки 20 століття. Люди не зовсім розуміють, що насправді, коли вони вклали гроші на свої ощадні книжки, то це не значить, що вони були в якомусь банку. Ні, вони використовувалися держбюджетом. Більше того, були закриті статті держбюджету, які визначали, якими чином використовуються ці кошти. Щорічно встановлювався ліміт коштів, які мають залишатися у Держбанку СРСР на покриття поточних зобов'язань, а решта йшла на фінансування державного бюджету СРСР. Так було включно до 91-го року. Тому коли кажуть, що в України забрали гроші, - це ілюзія. Грошей на момент розпаду Радянського Союзу практично не було", - розповів фахівець.
Нагадаємо, президент Віктор Янукович доручив уряду забезпечити виплату в червні-грудні 2012 року 6 млн вкладникам Ощадбанку колишнього СРСР компенсації за знеціненими вкладами у розмірі до 1 тис. грн.
Коментарі
2