Створюючи митні обмеження для імпорту української продукції, Росія переслідує кілька основних цілей.
Таку думку висловив виконавчий директор Міжнародного фонду Блейзера Олег Устенко в ефірі Українського радіо.
За його словами, перші дві - це протекціонізм і політичні мотиви.
"Світова економічна ситуація явно несприятлива для дуже багатьох країн з ринками, що розвиваються. Немає нічого дивного в тому, що та чи інша країна в певний період часу намагається використовувати елементи протекціонізму в свій торгово-економічній політиці. Російська Федерація аж ніяк не є винятком. З одного боку, вона намагається захистити своїх внутрішніх виробників, дати їм певні переваги. З іншого боку, теж правда, що не можна виключати політичний фактор у всій цій історії", - сказав Устенко.
Також, зазначив експерт, Росія хоче показати Україні, що підписання асоціації з Європейським Союзом має певні ризики.
"У тому числі те, що продавати свої товари на території Митного союзу (для України) буде, напевно, досить складно", - розповів Устенко.
Нагадаємо, минулого тижня Федерація роботодавців України (ФРУ) заявила, що Митна служба РФ із 14 серпня включила в перелік "ризикових" усіх без винятку українських імпортерів, що, за оцінками ФРУ, означає повну зупинку українського експорту на невизначений час.
Водночас в Росії заявляють, що такі дії не є "тиском" або шантажем, водночас визнають, що такі складності викликані тим, що Україна не є членом Митного Союзу, в який Росія закликає вступити Україну.
Цього вівторка Євросоюз направив Росії різке попередження з приводу односторонніх і дискримінаційних торговельних обмежень, введених відносно України за намагання налагодити більш тісні економічні зв'язки з Євросоюзом.
Також у вівторок стало відомо, що Митна служба Росії повернулася до штатного розмитнення українських товарів.
Коментарі
315