середа, 12 грудня 2018 21:10

Економіст пояснив, яку пенсію повинні отримувати українці

Економіст пояснив, яку пенсію повинні отримувати українці
Пенсіонери у середньому отримують 2400 грн. Мінімальна пенсія становить 1400 грн. Водночас остання має дорівнювати фактичному прожитковому мінімуму - 3200 грн. Фото: Checkpoint

В Україні, щоб урівноважити соціальні перекоси у виплаті пенсій, обмежили розмір максимальної пенсії. Щоправда зараз цю норму пропонують відмінити, розповів Gazeta.ua фінансовий експерт Олексій Кущ.

"Кабмін пропонує збільшити максимальну величину бази нарахування ЄСВ з 55,8 тисяч гривень до 104,3 тисяч. Крім того, планує створити регресивну шкалу нарахування єдиного соціального внеску. По мірі наростання виплат, розмір ЄСВ зменшуватимуть. Водночас в уряді вважають, що люди, які платять більші податки, повинні претендувати на відповідні пенсії. Це маячня. Той, хто заробляє 1 мільйон гривень, не розраховує на державну пенсію", - каже економіст.

Сьогодні 22% ЄСВ сплачує і той, хто отримує "мінімалку" на рівні 3700 грн, і той, хто має 1 млн грн.

"Для перших - це фактично катастрофічна втрата мінімально необхідних для відновлення життєдіяльності коштів. Абсурдно стягувати гроші з людини, щоб потім повертати їх у вигляді субсидій. Для інших - ця сума не критична", - вважає Олексій Кущ.

Пенсіонери у середньому отримують 2400 грн. Мінімальна пенсія становить 1400 грн. Водночас остання має дорівнювати фактичному прожитковому мінімуму - 3200 грн. Щоправда при розрахунку соцстандартів уряд враховує прожитковий мінімум у розмірі 1400 грн.

"За солідарної пенсійної системи, яку маємо, всі гроші йдуть у спільний котел. З нього держава виплачує пенсії. На 140 мільярдів гривень цей котел фінансує державний бюджет. За рахунок більших надходжень ЄСВ, можна скоротити дефіцит Пенсійного фонду. Водночас, якщо зняти обмеження на максимальну пенсію, ми не отримаємо додаткових грошей. Доведеться знову шукати кошти, щоб виплатити мільйонні пенсії", - додає економіст.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Порахували, як зростуть пенсії

Змінити пенсійну систему може накопичувальна пенсія. Однак не у тому вигляді, який пропонують. Уряд фактично хоче збільшити розміри обов'язкових платежів. Це скоротить обсяг легальних і збільшить обсяг тіньових зарплат.

"Розмір внесків потрібно зменшувати до 10% і направляти їх в недержавні пенсійні фонди. Солідарні пенсії переводити на виплати з державного бюджету, а Пенсійний фонд ліквідувати. Тоді вдасться вивести заробітні плати "з тіні". Дати людям довгострокові стимули зв'язувати свої перспективи з Україною, а не їхати за кордон", - резюмує Олексій Кущ.

З 1 січня 2016 року максимальний розмір пенсії обмежили до 10 мінімальних пенсій. Йдеться про суму 10 740 грн.

Зараз ви читаєте новину «Економіст пояснив, яку пенсію повинні отримувати українці». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 8642
Голосування На яку допомогу від Європи та світу Україні варто розраховувати після війни?
  • Польща обіцяє "план Маршалла" - велику програму фінансової підтримки
  • Списання всіх боргів за зовнішніми кредитами
  • Всі кошти від конфіскації майна та ресурсів РФ у світі
  • Допомоги не буде. Обмежаться підтримкою біженців
  • Мені байдуже
Переглянути