Автомобілі і нерухомість українці страхують частіше, ніж власне життя.
Про це Gazeta.ua розповів менеджер однієї зі столичних страхових компаній Антон Корольчук.
"Українці найчастіше купують медичні страховки перед операціями і пологами. Також страхові полюси купують перед виїздом за кордон, - каже Корольчук. - Активно користуватися страховими послугами наші співвітчизники почали з 2000-х років. Страховки найчастіше купують дуже заможні. Вони страхують маєтки, яхти, власні ресторани і салони краси. Позаторік один бізнесмен застрахував свій ресторан у Києві. Через півроку конкуренти підпалили його. Страхова компанія покрила йому усі збитки, навіть оплатила лікування в опіковому центрі його персоналу".
Що страхують українці і наскільки це вигідно?
"Майже усі страхують свої авто. Без страховки страшно виїжджати на українські дороги, - говорить Корольчук. - А от власні квартири і будинки страхують рідше. Таку низьку культуру страхування можна пояснити недовірою до ринку страхування в країні. Багато компаній зарекомендувало себе з найгіршої сторони, бо не повертали своїм клієнтам гроші як відшкодування за перенесену шкоду. Часто така співпраця страхової компанії і замовника завершувалася довгими судовими справами, які тягнулися роками і закінчувалися не на користь замовника. Українці страхують квартири тільки, беручи власне житло під іпотеку. Інакше не можна, бо це передбачено контрактом із банком".
Каже, страховики у столиці і містах-мільйонниках виживають за рахунок компаній, які страхують своє майно, а також життя і здоров'я своїх працівників.
"Не довіряю страховим компаніям, - каже киянин Володимир Мержиєвський. - П'ятеро моїх друзів справно сплачували страхові внески, а коли їхнє авто ламалось, чи хтось потрапляв у ДТП, страхові фірми відмовлялися оплачувати збитки. В кума Юрія авто вкрали зі стоянки під будинком. Придбаний ним поліс передбачав відшкодування збитків під час угону авто. А потерпілий отримав лише необґрунтовану відмову у виплаті страхового відшкодування. Гроші, які віддаєш у страхові компанії, краще відкладати вдома на чорний день. Тоді маєш більше шансів викрутитися зі складної ситуації за потреби".
Коментарі
3