Протягом останнього кварталу курс долара виросте з 28 грн. до 32 грн до кінця року. Ставки по інвалютним вкладами стабільні, а гривневі продовжують рости.
Таку ситуацію на ринку валют передбачає старший аналітик ГК FOREX CLUB Андрій Шевчишин, пише "Сегодня".
"Розглядаємо курс на IV квартал 28-30 грн/$. Імовірність такого сценарію - 60%. У оптимістичному сценарії маємо 27,75-28,5 грн/$ з імовірністю 25% і в песимістичному - 29-32 грн/$ з ймовірністю 15%. Основні фактори негативного впливу на гривню - екстремально мінлива ситуація на глобальних ринках",- говорить Шевчишин.
За словами експерта, співпраця з МВФ, вирівнювання ситуації в агрокомплексі і можливе відкриття ринку землі дають основу для стабільності гривні.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Долар коштує найдешевше за два місяці
Українцям Шевчишин радить робити вклади у доларах і євро, які більш стійкі у випадку глобальної кризи.
"Краще розглядати мультивалютний портфель і золото з розміщенням на депозиті. В "портфелі" гривню, долар і євро треба тримати в пропорції 40/25/25 і золото на 10%. Якщо сума більше 100 тис. грн, рекомендую використовувати ОВДП, замість депозиту і розглядати інвестиції в акції в розмірі 5-10% заощаджень", - порадив експерт.
За словами фінансового аналітика групи ICU Михайла Демківа, восени Нацбанк України продовжить цикл підняття ставок.
"З жовтня-2017 по вересень-2018 облікова ставка зросла з 12,5% до 18%. Це не межа", - сказав фінаналітик.
Однак, ставки для фізосіб не ростуть.
"Смачних пропозицій від банків для фізосіб за депозитами у гривні слід очікувати у грудні. Тоді ставки за річними гривневими вкладами можуть скласти 15,5%", - вважає Демків.
Від початку жовтня гривня стабілізувалася щодо курсу валют. Щоправда, це триватиме недовго. Активне знецінення гривні розпочнеться у грудні. Найважчими місяцями для гривні стануть січень і лютий 2019-го.
Коментарі