Банки в Україні не зацікавлені у валютних депозитах. Тому пропонують низькі ставки за такими вкладами. Це пов'язано з нестабільним курсом та забороною кредитувати населення, бізнес в іноземній валюті, розповів Gazeta.ua фінансовий аналітик Олексій Лупоносов.
"Щоб видати кредит, потрібно перевести доларовий депозит у гривні. Після виборів у березні 2019-го долар може зрости до 35 гривень. Водночас банки кредитують бізнес під 21-25%. Тобто курс впаде більше, ніж банки зможуть заробити. Через рік доведеться зібрати більше гривень, щоб повернути вкладникам доларовий депозит", - каже експерт.
Банки пропонують валютні депозити без можливості поповнення чи обмежують мінімальну суму до $10 тис.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Скільки грошей українці тримають у банках
"Серед звичайних українців не так багато тих, хто може принести на депозит $10 тисяч. Сьогодні менеджери навпаки переконують людей робити вклади у гривнях, а не у доларах. Адже, коли банкрутує банк, гарантії за валютними депозитами виплачують по курсу долара на день банкрутства", - наголошує Лупоносов.
Він не радить зберігати гроші на депозитному рахунку в доларах чи євро.
"Немає сенсу розміщувати їх під 1%. Крім того, вірогідність, що банк збанкрутує значно більша, ніж злодій знайде вашу "заначку", - резюмує експерт.
В Україні на доларові короткострокові депозити пропонують від 1% річних. Довгострокові вклади на 12-18 міс — до 6%.
Коментарі