За вихідні автомобільний газ подорожчав на 10 коп. Пальне в середньому коштує 10,65 грн/л.
"Автогаз відчутно почав дорожчати у другій половині травня. Це пов'язано зі зростанням вартості гуртових поставок. Ціна піднялася в очікуванні гострого дефіциту. Щоправда, прогнози не підтвердилися, тому пальне зросло в ціні менше, ніж могло", - розповів Gazeta.ua аналітик ринку скрапленого газу Артем Куюн.
За його словами, дефіцитні очікування зберігаються на червень.
"Через пандемію коронавірусу у світі скоротилися темпи споживання пального. Багато заводів перенесли свої ремонти з осені на літо. Так у Росії зараз кілька заводів зупинилися на ремонт. Не зрозуміло, в якому обсязі будуть поставки з Казахстану. У Білорусі також завод на ремонті. Водночас до 25% нашого споживання покриває українське виробництво скрапленого газу", - пояснює Куюн.
Додає, що стрімко ціна автогазу зростати не повинна. В Україні є запаси скрапленого газу, зроблені ще у квітні. Робити прогнози можна буде на початку другої декади червня. Тоді стане зрозуміло, які плани щодо відвантаження з Росії та Казахстану.
За словами аналітика консалтингової компанії Upeco Олександра Сіренка, скраплений газ на зовнішніх ринках поступово дорожчає в останні півтора місяця. До цього на ринку "побачили дно", коли тонна коштувала майже $100.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Нафта дорожчає: експерти пояснили, як зміняться ціни на бензин
"Скорочення видобутку нафти й газового конденсату, як про це домовилися міжнародні організації, відбилося на виробництві скрапленого газу. Ціна через це пішла вгору. Також додався автомобільний сезон. Споживання зросло", - каже Сіренко.
Прогнозує, що гуртова ціна пального перестане зростати. А роздрібна на АЗС ще підтягнеться. Адже вона не встигла відбити увесь потенціал зростання вартості поставок із зовнішніх ринків.
З початку травня по 9 червня середня роздрібна ціна газу зросла на 27%, або на 2,14 грн/л. На 9 червня середня гуртова ціна скрапленого газу становить 18 050 грн/т, або 9,9 грн/л.
Коментарі