Зазвичай в Україні оптові ціни на нафтопродукти штовхають вгору ціни на пальне. Але зараз вплив цього чинника не відображається на стелах українських АЗС, пояснив директор Консалтингової групи "А-95" Сергій Куюн.
"При стабільному курсі гривні, який ми спостерігаємо більше місяця, і достатній пропозиції палива на ринку, зовнішні котирування є єдиним фактором, що впливає на рівень цін. Але в Україні цей вплив поки не відчувається, оскільки у трейдерів є значний "запас міцності". Причина-потенціал здешевлення нафтопродуктів, коли ціни на нафту були нижче на 10 доларів за барель і більше (близько 20 дол./бар. - Ред.), не був обраний приблизно на 2 грн/л", - розповів Сергій Куюн сайту "Сегодня".
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як повернути втрачену субсидію: пояснення міністра
Заступник директора науково-технічного центру "Психея" Геннадій Рябцев додав, що економічні підстави для подорожчання бензину і дизпалива були б можливі, якби ціна на них зараз була на 2 грн/л менше.
За минулий тиждень ціни впали на 3-5 коп./л на Київщині, а зросли найбільше в Донецькій області: на 14 коп./л подорожчав А-92 і на 6 коп./л - А-95. При цьому дизпаливо на Донбасі подешевшало на 10 коп./л. Також різноспрямовано змінювалися ціни в Києві: А-92 подешевшав на 3 коп./л, А-95 подорожчав на 14 коп./л - за 2 тижні зростання склало вже 28 коп., вартість дизпалива не змінилася. Ще в 6 областях ціни зросли на 1-4 коп./л. Різниця між найвищими і найнижчими цінами, в залежності від регіону, змінилася тільки по автогазу - збільшилася з 4,6% до 5% (51 коп./л, плюс 7 коп./л).
Коментарі