Власники євробондів України хочуть, щоб наша держава поновила обслуговування відповідних зобов'язань із наступного року.
Йдеться про суму до $0,5 млрд процентних платежів щорічно. На фоні цього у медіа поширюється інформацію, що Україна може оголосити дефолт після закінчення у серпні чинних боргових канікул, передає "Дзеркало тижня".
Голова Комітету ВР з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев каже, що дефолт малоймовірний.
"Вірогідність повноцінного дефолту, коли сторони взагалі не домовляться про реструктуризацію, на даному етапі є мінімальною", - вважає він.
МВФ допоможе домовитися з кредиторами, а ресурсом для погашення боргів у майбутньому стануть заморожені російські активи.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Пасивний дефолт на порозі. Що це означає?
"Боргова угода із зовнішніми кредиторами є частиною програми МВФ, який має надати свою експертизу та "парасольку" для проведення таких перемовин. За програмою EFF, у 2024 – І кварталі 2027 років Україна має зекономити на виплатах за зовнішнім держборгом 11,8 мільярдів доларів, у тому числі 4,6 мільярдів доларів у 2024 році", - додав депутат.
Гетманцев заявив, що зацікавленої сторони у дефолті немає . "Корисний дефолт" - це міф. До того ж почалися переговори щодо реструктуризації.
"Перемовини не будуть легкою прогулянкою – це факт, але не маю вони закінчаться угодою у найближчі місяці. Тому видихаємо, ні про який повноцінний дефолт мова зараз точно не йде", - констатував він.
Сполучені Штати навіть у разі дефолту будуть надавати Україні військову допомогу до кінця фінансового року.
Це відбуватиметься за рахунок виділених Конгресом коштів, заявив координатор зі стратегічних комунікацій Ради нацбезпеки при Білому домі Джон Кірбі на брифінгу.
Коментарі