понеділок, 06 серпня 2018 16:33

Чим Україні загрожує продаж російського Сбербанку

Чим Україні загрожує продаж російського Сбербанку
З 2014 року вже було декілька спроб продати Сбербанк. Однак всі вони були скасовані в останній момент. Фото: facenews.ua

Схвалення Нацбанком продажу "дочки" російського Сбербанку білоруському "Паритет банк" ризиковане для України. Американські партнери можуть розцінити це як спробу обійти санкції США.

Щоб уникнути такого сценарію, експерти висувають ряд пропозицій, пише "Апостроф".

"Банкрутство неможливо. Російський Сбербанк на це ніколи не піде. Адже він великий глобальний банк. Банкрутство його маленької "доньки" де б то не було вдарить по ньому дуже сильно. Все, що вони можуть зробити, - це поступово звести бізнес банку до нуля і просто закритися", - каже інвестиційний банкір Сергій Фурса.

Водночас член виконкому Українського товариства фінансових аналітиків Віталій Шапран вважає, що США не перешкоджатимуть виходу російських банків з України.

"Теза про санкції дуже спірна. Виходить, що вони блокують вихід державних російських банків з України. США це не потрібно", - вважає фахівець.

Від 2014 року вже було декілька спроб продати Сбербанк. Однак всі вони були скасовані в останній момент.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Йшов 5 рік війни: "Рошен" і "Сбербанк" мирно працюють під одним дахом

"Банк досі не проданий саме через позицію західних партнерів України. На Заході теж не дурні, і вони прекрасно бачать, хто купує. Якщо Нацбанк пропустить такі документи, йому доведеться пояснювати західним партнерам, чому Україна погоджує продаж російських банків тим, щодо кого є сумніви, що вони є справжніми покупцями", - наголосив фінансовий експерт Олексій Кущ.

За його словами, банки з російським капіталом в Україні не мають особливої цінності для інвесторів.

"Ці банки створювалися для здійснення так званих політичних інвестицій - вони кредитували великі фінансово-промислові групи, державні підприємства. Зараз мільярди заборгованості зависли. Тому знайти ринкового покупця для росіян зараз практично неможливо", - підсумував Олексій Кущ.

Президент Петро Порошенко ще на рік затвердив санкції проти банків із російським капіталом. Санкції торік запропонував ввести Нацбанк. 23 березня 2017-го вони набули чинності. Стосувалися 5 банків із російським капіталом: Сбербанк, ВТБ, БМ Банк, Промінвестбанк, VS Bank. Протягом року фінустанови мали згорнути діяльність в Україні. Цього не сталося.

Зараз ви читаєте новину «Чим Україні загрожує продаж російського Сбербанку». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 8642
Голосування На яку допомогу від Європи та світу Україні варто розраховувати після війни?
  • Польща обіцяє "план Маршалла" - велику програму фінансової підтримки
  • Списання всіх боргів за зовнішніми кредитами
  • Всі кошти від конфіскації майна та ресурсів РФ у світі
  • Допомоги не буде. Обмежаться підтримкою біженців
  • Мені байдуже
Переглянути