23 жовтня відзначають Всесвітній день шампанського. Традиційно його святкують у передостанню п'ятницю жовтня.
Першими висадили виноград і робили рожеве вино у регіоні Шампань римляни у V столітті. Ігристе у цій провінції почали виготовляти в XVII ст.
Жителі Шампані намагалися знайти ідеальний рецепт вина, який прославив би їх регіон, як це сталося з Бургундією та бургундськими винами. Через природні умови червоний виноград не завжди дозрівав повністю. Процес бродіння тривав довго, утворюючи в пляшках бульбашки, від яких винороби намагалися позбутися. Але згодом ігристе стало популярним серед заможних сімей і королівських осіб.
Історія шампанського в Україні почалася у ХІХ ст. У 1812 році при Судацькому виноробному училищі заснували перше підприємство, що займалося ігристими винами.
Через те, що назва "Шампанське" є захищеною законом зареєстрованою торговою маркою, інші виробники не мають права так називати ігристі вина власного виготовлення.
Виробництво українського вина скорочується. У 2017 році наші підприємства забезпечили торговельні мережі 3,7 млн декалітрами ігристого, у 2018 — 3,3 млн декалітрів, у 2019 - менш як 3 млн декалітрів.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Coca-Cola анонсувала випуск алкоголю в 2021 році
За рік Україна наростила експорт ігристих вин на 33,2%. Найбільше українських ігристих вин придбала Німеччина - на $461 тис. На другому місці - Казахстан - $133 тис., третє - Нігерія - $111 тис. Водночас, імпорт ігристих вин в Україну за рік зріс на 38%.
Купуючи ігристе, українці надають перевагу вітчизняному виробнику. У 2019 році у роздріб напою придбали на 2,4 млрд грн.
Найдорожче ігристе вино в Україні - Dom Perignon P2 Rose. За 0,75 л напою доведеться викласти 55 тис. грн. Найдешевше - вітчизняного виробництва. За такий же об'єм потрібно віддати в середньому 110 грн.
З 2021 року на ввезення вина з ЄС введуть нульове мито. Наразі його розмір становить €0,3-0,4 за л.
Коментарі