В Українському союзі промисловців і підприємців (УСПП) підготували свій варіант поправок у Податковий кодекс, запропонувавши розширити перелік пільг з податку на прибуток і ПДВ.
Зміни обговорюються з Мінфіном - там готові підтримати багато норм, але негативно оцінюють будь-які фіскальні преференції, пише "Комерсант-Україна" у публікації "Бізнес встав на шлях виправлення".
Паралельно з підготовкою в уряді та парламенті поправок до Податкового кодексу члени УСПП запропонували своє бачення податкових норм, яке повинне послабити дисбаланс інтересів держави та платників, а також замінити фіскальну функцію податкової системи стимулюючої. Від сплати податку на прибуток звільнені суднобудівники та підприємства легкої промисловості.
Тепер його не хочуть платити представники суднобудівного машинобудування та приладобудування, а також науково-конструкторські підприємства галузі. Виробникам дитячих товарів обіцяють дозволити вносити лише половину ставки ПДВ, а при ввезенні сировини і матеріалів взагалі не платити податок або ж отримати відстрочку на 90 днів.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Бізнес залишився в нерівних умовах
Перший віце-прем'єр Валерій Хорошковський назвав будь-які податкові пільги злом, показавши, що налаштований на їх ліквідацію.
Серед запропонованих УСПП змін - скасування права податківців звертатися до судів із заявою про вилучення первинних фінансово-господарських та бухгалтерських документів, спрощення процедури подання податкової декларації з можливістю її добровільної пересилання в електронному вигляді для малого бізнесу. У разі відправки декларації поштою днем ??її отримання вважатиметься день її надходження до відділення зв'язку, а не поштового повідомлення з відміткою про вручення податковим органам.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Наслідки "покращення": За рік 245 тисяч підприємців закрили свій бізнес
У той же час УСПП ініціює новий вид штрафу - за порушення термінів або відсутність реєстрації податкових накладних у єдиному реєстрі в розмірі від 10 до 50% від суми ПДВ у накладній або розрахунку коригування.
Законопроект знайшов прихильників в Мінфіні, зазначив співрозмовник видання в мінфіні, однак введення пільг поки не підтримано.
Коментарі
2