Ексклюзиви
Четвер, 28 лютого 2019 10:55

Більше грошей на дітей: хто отримає додаткові кошти

Більше грошей на дітей: хто отримає додаткові кошти
В уряді планують виплачувати додаткові кошти багатодітним сім'ям. Фото: ru.tsn.ua

Багатодітним родинам планують виплачувати щомісяця додатково 2027 грн.

Гроші хочуть виплачувати сім'ям, у яких троє дітей. Батьки отримуватимуть кошти доки дитина не досягне шкільного віку. Далі планують запровадити виплати на дітей до 16 років. В уряді вважають, що це допоможе боротися з бідність і стимулювати народжуваність, пише rbc.ua.

"Такі виплати - це популістичний передвиборчий хід. Я не думаю, що це матиме якийсь великий вплив як на економіку, так і на рівень народжуваності. З одного боку, у нас не настільки багато таких сімей, і це не настільки велика сума, що суттєво вплине на інфляцію. З іншого - якщо говорити про демографію, то цей фактор і на неї також не сильно подіє", - каже старший економіст Центру соціально-економічних досліджень CASE-Україна Володимир Дубровський.

За його словами, кошти, які вже отримують молоді сім'ї, суттєво не підвищили народжуваність.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Муніципальна няня": як працює проект підтримки батьків

"Якась частина бідних людей справді почала народжувати більше дітей, щоб отримувати гроші. Це не є особливо хорошою тенденцією. Люди, які не можуть або не хочуть заробляти, народжують дітей, отримують на них великі субсидії. Виходить, що такі діти зростають у бідності, їм не можуть дати нормальної освіти", - наголошує економіст.

Він додав, що поки в Україні таке явище не носить масового характеру.

"Не все, що є у практиці розвинених країн, є правильним. Від такого явища утворюється прошарок електорату, цілком залежний від держави. Такі люди стабільно голосують за певних політиків, і дуже важко потім ці виплати скасувати. Прошарок суспільства, який живе виключно на соціальні виплати від держави і не хоче нічого в цьому змінювати, існує у Німеччині, в США, у Швеції", - пояснює Дубровський.

В Україні з вересня 2018-го батьки при виписці з пологового безкоштовно отримують "пакунок маляти". Це набір необхідних речей для перших місяців життя новонародженого. З лютого 2019-го його перелік планують розширити.

Зараз ви читаєте новину «Більше грошей на дітей: хто отримає додаткові кошти». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 26386
Голосування Чи подорожчають продукти через відміну державного регулювання цін?
  • Так, виробники і магазини скористаються цим
  • Так, але подорожчають тільки найпопулярніші товари
  • Ні, будуть лише сезонні коливання цін
  • Деякі товари подешевшають
  • Державне регулювання - це радянський пережиток. Його треба відмінити
Переглянути