
Високий рівень безробіття в Іспанії, Італії, Португалії та Франції, викликаний кризою єврозони, створив "вибухонебезпечну" соціальну ситуацію у цих державах.
Так вважають експерти Міжнародного рейтингового агентства Standard & Poor's (S&P).
"Для того щоб проводити політику економії, необхідний соціальний консенсус. Високий же рівень безробіття абсолютно цьому не сприяє", - заявив в інтерв'ю німецьким ЗМІ глава підрозділу S&P в Німеччині Торстен Хінріхс.
Громадяни Іспанії та Португалії вже довели, що вони можуть миритися з труднощами заходів жорсткої економії, однак "це не може тривати вічно", - зазначив Хінріхс.
Крім того, представник S&P висловив побоювання, що новий уряд Італії може виявитися недостатньо сильним, щоб провести реформи, такі необхідні для зміцнення економічного зростання.
Оцінюючи ситуацію з держфінансами ФРН, Хінріхс нагадав, що S&P як і раніше зберігає для Німеччини найвищий кредитний рейтинг AAA, і, за його словами, цьому рейтингу ніщо не загрожує. Єдиною проблемою Німеччини, що викликає деякі побоювання, залишається низька прибутковість банківського сектора.
Нагадаємо, що рівень безробіття в Україні в грудні 2012 року виріс на 0,2 в.п. і становив 1,8%. Зокрема, на 1 січня 2013 року у Державній службі зайнятості було зареєстровано 506,8 тис. безробітних (441,3 тис. у листопад), з них 386,3 тис. (327,9 тис. у листопаді ) отримують допомогу з безробіття.
Коментарі
4