Щоб мотивувати працівників, роботодавці готові оплачувати медичне страхування, харчування, дорогу та житло. Відкривати дитячі садки для дітей співробітників. Щоправда зробити це не просто через законодавчі обмеження в Україні, розповіла Gazeta.ua експерт ринку праці Тетяна Пашкіна.
"Роботодавці проводять різноманітні опитування серед співробітників стосовно бонусів. Це роблять, щоб не витрачати марно грошей. Так, до кризи були популярні абонементи в спортзал. Пізніше виявилося, що люди користуються ними максимум 1-3 місяці. Тому почали купувати 3 абонементи на групу з 10-15 людей, щоб ті по черзі ходили", - говорить експерт ринку праці.
За допомогою бонусів роботодавці конкурують за працівників. Водночас під час пошуку роботи українці переважно звертають увагу на розмір заробітної плати, а не соціальний пакет.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Пояснили, коли не варто міняти роботу
"Останнім часом зросла кількість компаній, де працівників безкоштовно годують, доставляють та забирають з роботи. Наприклад, це стосується підприємств у селах. Співробітників централізовано везуть на роботу. Адже самостійно туди ніхто добиратися не буде - занадто затратно", - наголошує Тетяна Пашкіна.
Найщедрішими на бонуси роботодавці були у докризові 2006-2007 роки.
"Тоді в Україні безліч іноземних компаній пропонували медичне страхування, надавали знижки на кредити. Для них соцпакети були буденною річчю. Водночас українські роботодавці під виглядом бонусів виплачували лікарняні та відпустки. Хоча це обов'язкові соціальні гарантії", - резюмує експерт ринку праці.
Уряд затвердив законопроект про зміну нарахування єдиного соціального внеску на зарплати, які перевищують 15 мінімальних - від 56 тис. грн. Завдяки нововведенням держбюджет додатково отримає 10 млрд грн на рік. Зростання ЄСВ не вплине на суми, які працівники отримують "на руки". Адже податок на доходи фізосіб не зміниться. Сьогодні він становить 18%.
Коментарі