Пільговий період по кредитних картках, який раніше був 25-62 днів, зараз вже 30-62 дня. В окремих випадках мова може йти про великі терміни до 90-100 днів.
Про це повідомляє "Фінансовий клуб".
"Єдиним сегментом, який зараз цікавий банкам, є споживче кредитування. Позичальники можуть обслуговувати кредит в розмірі 10-50 тис. грн навіть за ефективною ставкою 50-60% річних. Наша мета - щоб у кожного нашого клієнта була кредитна карта", - вважає голова правління банку "Форвард" Андрій Кисельов.
Такий підхід стимулює розраховуватися карткою в торгових мережах, в результаті ці клієнти залишаються з банком довше, ніж ті, хто знімає кредитні кошти в банкоматах, вважає видання.
При цьому дорогі депозити минулого року не дозволяли банкам знизити високі ставки по кредитних картах - в середньому вони за рік зросли з 41% до 54% річних. Другою причиною здорожчання кредитів були високі ризики неповернення в цьому сегменті.
Щоб не налякати реальною ефективною ставкою позичальника, в описі кредитних програм банк може вказати нульову ставку по кредиту, а заробляти по 3,5-5% на місяць на регулярній комісії від суми виданого кредиту.
Ще одна тенденція на кредитному ринку - відмова від фіксованих ставок. Банки стимулюють клієнтів переходити на плаваючі ставки, прив'язані до українського індексу міжбанківських ставок, який щодня розраховується НБУ.
Коментарі