Ціни на орендоване житло зростуть до кінця серпня на 10%. Це через велику кількість абітурієнтів і сезонних робітників, які планують знімати житло.
Скільки зараз коштує оренда квартири в різних містах країни, як не наштовхнутися на аферистів і яку суму відразу готувати, йдеться в сюжеті програми "Сніданок з "1+1".
Зняти однокімнатну квартиру в Києві можна за 6-8 тис. грн на місяць. Додатково - комунальні послуги. У центральній частині столиці - до 10 тис. грн і вище. Можна знайти і дешевше - 2,5-4 тис. грн. Однак таке житло віддалене від центру, іноді не в найкращому стані.
За 2-кімнатну квартиру просять від 5 тис. грн у віддалених районах. За кімнату в квартирі - 2-2,5 тис. грн.
У Харкові, Львові, Одесі та Дніпрі оренда житла дешевша на 20-30%.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Львів потрапив до трійки лідерів у рейтингу міст комфортних для життя
Експерти традиційно радять остерігатися шахраїв. Не потрібно давати агентам завдаток. Орендні гроші слід передавати під час підписання угоди з власником житла, тоді ж ріелтор отримає винагороду. Також потрібно уникати підписання документів з представником орендодавця. В ідеалі підпис повинен поставити власник, який перед цим покаже свій паспорт, оригінали документів про власність на житло. Слід ретельно порівняти адресу квартири в документах з тією, що здається в оренду.
Щоб заїхати в орендоване житло, зазвичай потрібно оплатити за перший і останній місяці проживання, а також комісію ріелтору. Найчастіше вона дорівнює половині місячної вартості оренди. Але зараз все частіше оплачує орендодавець.
Незважаючи на зростання української економіки і рівня доходів громадян, ситуація на вторинному ринку нерухомості за перші півроку продовжує демонструвати помірне зниження цін.
Лише в деяких обласних центрах статистика закритих угод фіксує незначне, до 7%, зростання цін. Експерти стверджують, що доки в країні не буде доступної іпотеки, ситуація не зміниться.
Коментарі